Bartłomiej Misiewicz został ministrem

Posted on Wrz 4, 2016 in etykieta

Kolejny awans rzecznika MON, Bartłomieja Misiewicza (przypomnijmy – byłego pracownika apteki w Łomiankach)! Po tym, jak podczas święta Wojska Polskiego Misiewicz został odznaczony przez Antoniego Macierewicza złotym medalem za zasługi dla obronności kraju, teraz w internecie pojawił się filmik, na którym widać, jak Misiewicz, który w resorcie obrony pełni tylko funkcję rzecznika prasowego, przechadza się przed żołnierzami a ci witają go okrzykiem „Czołem panie ministrze!”. Przyznajemy – nie wiemy, kiedy przegapiliśmy awans Misiewicza do rangi ministerialnej?!

Czy takie zachowanie żołnierzy było właściwe? Zapytaliśmy o to znawcę protokołu dyplomatycznego, doktora Janusza Siborę.

– Organizację uroczystości patriotycznych i narodowych reguluje Ceremoniał Wojskowy Sił Zbrojnych RP. Fakt, że urzędnik reprezentuje ministra nie powoduje, że przysługuje mu automatycznie tytuł ministerialny. W mojej ocenie była to nadgorliwość organizatorów, wynikająca z przetasowań politycznych w armii – mówi Sibora.

Dodaje, że w przedwojennym kodeksie honorowym osoby, które przywłaszczyły sobie nienależny im tytuł uznawano za „niehonorowe” i nie podawano im ręki. – To wysoce niestosowne. Dyrektor Misiewicz powinien interweniować i to sprostować – kończy Sibora.

Więcej: fakt.pl

Screenshot 2016-09-04 19.28.40